تورها

تور ترکیبی استانبول قبرس شمالی

توضيح فارسي : جاذبه های توریستی در استانبول :

میدان هیپودرم محل برگزاری مسابقات اسب دوانی و جنک گلادیاتور ها کاپالی چارشی بزرگترین بازار سرپوشیده دنیا .

در ارتاکوی علاوه بر مرور نمادهای 3 دین اصلی زیر پل بسفر در منظره ای مشرف به اوسکودار چای بنوشید .
در بزرگترین جزیره از مجموع جزایر پرنس بویوک آدا کالاسکه سواری کنید .

افسانه قلعه دختر را در میان دریا به صرف شام همراه با موزیک بشنوید.

از بالای تپه پیرلوتی خلیج زیبای شاخ طلایی را تماشا کنید .
از بالای نقاش تپه بغاز را تماشا کنید .
حمام ترک
از مراکز خرید بازدید کنید .
پارک آبی
گردش با کشتی بر روی تنگه بسفر


قبرس
پایتخت : نیكوزیا
حكومت : جمهوری
زبان : یونانی – تركی
دین : مسیحی
واحد پول : پوند قبرس – لیرتركیه
مساحت : 250 ،9 كیلومترمربع
جمعیت : 775،925 نفر


جمهوری قبرس کشوری است جزیره‌ای است در شرق دریای مدیترانه. پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو قسمت ترک‌نشین و یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان رسمی هستند. یونانیها ارتودوکس و ترکها مسلمان هستند.


قبرس جزیره ای است در دریای مدیترانه كه دو تیره یونانی و ترک در آن زندگی می کنند . قبرس دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل است.

از حدود 3000 سال قبل كه يوناني ها براي اولين بار وارد جزيره قبرس شدند تا به امروز همبستگي و علايق بين مردم قبرس و يونان .و اختلاط عميق بين مذاهب قبرس و يونان اد امه دارد و تحولات متعددي كه اين جزيره رخ داده نتوانسته است اين پيوند مستحكم فرهنگي مذهبي را بين دو جامعه قبرس و يونان كاهش دهد . يا ان را متزلزل نمايد .

سواحل و جنگلهاي توريستي از مناطق جغرافيايي مهم قبرس مي توان به نيكوزيا لارنا كا ليماسول و ترودوس اشاره كرد كه منطقه ترودوس جنگلي ليماسول و لارناكا ساحلي است. منطقه پافوس به الهه عشق و زيبايي معروف است اين سه شهر بندري در جنوب شرقي قبرس قرار دارند كه از نظر صنعت گردشگري توسعه بيشتري يافته است


آب وهواي قبرس
آب وهواي قبرس يکي از سالمترين و بهترين آب و هواي قبرس در حقيقت از نوع معتدل مديترانه اي است .

تابستانهاي گرم و خشک و زمستانهاي معتدل مديترانه اي و باراني دارد . ميانگين روزهاي آ فتابي 330 رور در سال است . آب و هواي تابستاني از نيمه مارچ ( اواخر اسفند ماه ) شروع و تا اواخر سپتامبر ادامه پيدا ميکند بهار و پاييز در اين دو دوره ميباشد در طول 30 سال گذشته ميزان متوسط بارش سالانه 503 ميلي متر بوده است

گیرنه :

گیرنه یکی از زیباترین شهرهای قبرس بشمار می اید.گیرنه در سواحل شمالی قبرس واقع شده است با تمدن بیشماری ازاثار باستانی و تاریخی وهمچنین دریای ارام و سواحل طبیعی زیبایش و اب و هوای معتدل مدیترانه اش یکی از زیباترین شهرهای توریستی این منطقه به حساب می اید.


از دیگر جزابیتهای شهر گیرنه می توان به موقعیت جغرافی ان اشاره کردکه از شمال به دریای مدیترانه ختم می شود و از جنوب به کوهای سر سبز(5بارمک)(5انگشت)می رسد که این خود به زیبایهای جزیره شکوه بیشماری می دهد.یکی دیگر از اماکن دیدنی و توریستی شهر گیرنه قصر قدیمی و باستانی است که به شهر بندری گیرنه نمای زیبایی می دهد ودر کنار (Crusader) این قصر می توان قایقهای توریستی بسیاری را دید و همچنین در کنار این بندرگاه رستورانهاوبارهای بسیا ریقرار دارد که از تفریگاهای معروف گیرنه به شمار می رود.

فاماگوستا :
فا ماگوستا در شمال شرقی قبرس قرار دارد .این شهر معروف مدیترانه ای دارای تاریخ غنی وفراوانی است و زیبا ترین کلیسه ها و سختمانهای قدیمی با معماری مدرن را باید در فا ما گوستا باید دید چون مردم ودولت قبرس ارزش قایل میشان به تاریخ و فرهنگشان یکی از بهترین شهرهای قبرس برای گردش گری میباشد وتمام توریستهای به قبرس آمده را جلب تماشای خود می کند.

فاماگوستا همچنین دارای سا حلهای زیبا با شنهای طلایی می باشد که در شمال قبرس مشاهده می شود که خیلی کم یاب است شن طلایی با شما در تعطیلات در شهر زیبای فا ما گوستا لحظات فراموش نشدنی با شما مگذرانیم ومنطقه غنی تاریخی قلمرو (برای تلفظ صحیح اسمها به تار نمای انگلیسی مراجعه شود)نام این منطقه هنوز در کتابها نوشته نشده است.

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

اطلاعات بيشتر :

WWW.amitistour.com

فايل ضميمه :

download

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

1277