تورها

تور هند بهار 93 | تور دهلی آگرا جیپور

توضيح فارسي : مجری تخصصی تور هند ، تور هند بهار 93 ، تور دهلی آگرا جیپور بهار 93 ، تور مثلث طلایی هند ، تور هند پرواز ماهان ، تور هند قیمت ، تور مثلث طلایی هند ارزان ، تور دهلی آگرا جیپور هتل 5 ستاره می باشد .

سه گشت ویژه :

گشت دهلی : دروازه هند + منار قطب + معبد هندو
گشت آگرا :تاج محل + قلعه آگرا
گشت جیپور : قلعه آمبر ( با فیل سواری) + کاخ شهر (city palace )

مدارک مورد نیاز: اصل گذرنامه با 7 ماه اعتبار + 2 قطعه عکس تمام رخ 4*6 + مشخصات فردی + کپی شناسنامه

مشخصات پرواز:

پرواز هواپیمایی ایر باس ماهان


تمامی پروازهای بین المللی به مقصد هندوستان از جمله پرواز ماهان ، ایران ایر ، امارات در فرودگاه بین المللی ایندرا گاندی می باشد . فاصله این فرودگاه تا شهر حدودآ نیم ساعت است .

ترانسفر از دهلی به آگرا زمینی و مدت 2 ساعت و از آگرا به جیپورنیز ترانسفر زمینی و 2 ساعت می باشد. پرواز برگشت از دهلی به تهران انجام می شود.

کشور هندوستان :

پایتخت:
پایتخت: دهلی نو
شهرهای توریستی: دهلی - آگرا - جیپور - بمبئی - گوآ - کوچین
جمعیت: 1,103,371,000 نفر
مذهب: هندو، بودایی، مسلمان
واحد پول: روپیه - معادل 220 ریال
زبان: هندی، انگلیسی
فاصله هوایی تا تهران: 3:45 ساعت
اختلاف ساعت با تهران: -2:00
آب و هوا:

آب و هوای هند دارای تنوع بسیار قابل توجهی از کوهستانهای همیشه پوشیده از برف هیمالیا تا منطقه حاره و گرمسیری میانه و جنوب و کویر خشک غرب این کشور است.

چهار فصل هند نیز شامل: سرد وخشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل بارش ازماه ژوئن تا سپتامبرو معتدل در ماههای اکتبر و نوامبر است.

دهلی نو:

دهلی سمبلی از هند جدید و قدیم است. اینجا حتی سنگها، حکایت دورانهای قدیم را در گوشهایمان زمزمه می کنند و هوایی که تنفس می کنیم به همان اندازه که سرشار از غبار و رایحه گذشته می باشد، لبریز از تازگی و صفیر توفنده امروز است. «جواهر لعل نهرو»


اگرا:

سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است. این شهر درکنار رودخانه یامونا (جمنا) قرار گرفته و از دهلی پایتخت هند، با قطار تنها دو ساعت و نیم، با ماشین 4 ساعت و با هواپیما 30 دقیقه فاصله دارد.

نام آگرا به شکل «آگرابانا» نخستین بار در کتاب حماسی ماهابهاراتا آمده و معناشناسان آن را «پردیس» یا «بهشت» معرفی کردهاند.

شهر جیپور :

مساحت جیپور : 200
جمعیت جیپور : 2,817,000
وضعیت کلی آب و هوای شهر جیپور : گرم و خشک - دمای هوا از 8 تا 48 درجه است.

این شهر در سال 1728 توسط ماهاراجا ساوای سینگ دو ، فرمانروای امبر، بنا نهاده شد.
جیچور مرکز ایالت راجستان است و به دلیل ساختمانهای صورتیرنگ، معروف به شهر صورتی است.

تاج محل:
تاج محل بنایی مجلل و رمز عشق ابدیست که سه قرن و نیم از بنای آن میگذرد. اخلاص به عشقی رومانسی، از دوران بسیار دور همچون: «لیلی و مجنون»، «رومئو و ژولیت» و یا «بختالنصر» که باغهای معلق بابل را به نشان وفاداری برای همسرش ساخت که یکی از عجایب هفتگانه دنیاست،

تاج محل نیز یکی از عجایب هفتگانه جدید دنیاست، تاج محل آرامگاه «ارجمند بانو بیگم» ملقب به ممتازمحل همسر محبوب «شاهجهان» پنجمین پادشاه گورکانی بود که در هند به پادشاهی رسید.

این بنا به دستور شاهجهان برای نشان دادن عمق علاقه و عشق خود به ممتاز محل ساختهاست.
داستان بنای این مجموعه عمارات مجلل که در وسط آن گنبد تاج محل چون نگینی می درخشد، بر ارزش تاریخی این شاهکار هنری افزوده است.

تاج محل، در واقع، باشکوه ترین هدیه یک شاه به همسر از دست رفته اش است و پایههای آن بر عشق وافر شاه جهان گورکانی به ممتاز محل ایرانی تبار استوار است.


قلعه ی آگرا:
در شهر اگرا نزدیکی بنای مشهور تاج محل، بنای ارزشمند دیگری به نام قلعه یا ارگ آگرا یا قلعه قرمز آگرا واقع شده است که قدمت آن به قرن شانزدهم میرسد.

این قلعه مستحکم از سنگ ماسه سرخ رنگ با دیوارهایی به طول 5/2 کیلومتر، شهر سلطنتی امپراتوری مغولی هند یا گورکانیان را در خود جای داده است.

این منطقه شامل تعداد زیادی کاخ افسانهای، از جمله کاخ جهانگیر و خاص محل که توسط شاه جهان ساخته شده است و شامل سرسرای تماشاگران مانند دیوان خاص و دو مسجد بسیار زیبا میشود.

اکبر شاه علاقه زیادی به سنگ ماسه سرخ داشت و برای عمارت های این بنا از این سنگ استفاده کرد به همین دلیل امروزه به آن قلعه سرخ یا ارگ سرخ آگرا نیز گفته می شود که نباید با قلعه سرخ در دهلی اشتباه گرفت


دروازه هند : (India Gate)
این بنای باشکوه با ارتفاع 42 متر در محوطهای باز و نزدیک به کاخ ریاست جمهوری هند توسط معمار انگلیسی دهلی نو در سال 1931 ساخته شدهاست.

در واقع یادبودی است برای 90 هزار سرباز هندی که در جنگ جهانی اول کشته شدهاند و نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شدهاست.

قطب منار :
مناره 5/72 متری ساخته شده از سنگ جزو اولین بناهای عظیم هند، در کنار مسجد قوه الاسلام در سال 1199 میلادی توسط قطب الدین ایبک در جنوب شهر دهلی و بر روی خرابه های تعداد زیادی از معابد مربوط به آئین جینیسم ساخته شده است.

در صحن اصلی مسجد ستون فولادی بزرگی مربوط به قرن پنجم میلادی وجود دارد که عامه، حلقه کردن دست از پشت، دور این ستون را خوش یمن می دانند.

معبد هندو :
معبد آکشاردام که بزرگترین معبد آیین هندو در جهان به حساب میآید،
چترپور مندیر (شهر معابد)، بیرلا مندیر، بنگالاصاحب گوردوارا، کلیسای قلب روحانی و معبد ایسکون، از معروفترین معابد و اماکن مذهبی غیر اسلامی در دهلی به شمار میروند.


قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

اطلاعات بيشتر :

www.amitistour.com

روش فروش :

به صورت نقدی

شرايط پرداخت :

50درصد هنگام عقد قرارداد مابقی هنگام تحویل مدارک

فايل ضميمه :

download

گواهينامه هاي دريافتي :

اصل گذرنامه با 7 ماه اعتبار + 2 قطعه عکس تمام رخ 6*4 + مشخصات فردی + کپی شناسنامه

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

8085